Чэмпіянат свету па пажарна-ратавальным спорце ў Гродне скончыўся. Беларусы – першыя

|

Падводзячы вынікі чэмпіянату, можна адзначыць зборную Расію, якая заваявала найбольшую колькасць медалёў (45).

Недалёка ад Расіі знаходзіцца і Беларусь, у яе скарбонцы 35 медалёў.

Але калі параўноўваць па колькасці залатых узнагарод, то безумоўным лідэрам чэмпіянату з’яўляецца зборная Беларусі. (19, у Расіі 12). Трэцяе месца ў негалосным агульным заліку заняла Чэхія.

Арганізатары чэмпіяната адзначаюць, што ўсе спаборніцтвы, якія прайшлi ў Гродне, былі арганізаваны на вышэйшым узроўні. Удзельнікі засталіся задаволеныя і надоўга запомняць гэтыя спаборніцтвы.

Здымкі і відэа Руслана Кулевіча

Чытай таксама:

Загадана выйграць: гарадзенскія спартсмены рыхтуюцца да ЧС па пажарна-ратавальным спорце

Удзельнікі чэмпіянату свету па пажарным спорце праводзяць падрыхтоўку ў Гродне

У Гродне стартаваў адкрыты чэмпіянат Беларусі па лёгкай атлетыцы (дадалося ВІДЭА)