Гарадзенскія каманды правялі чарговыя матчы у чэмпіянаце Беларусі па футболе

|

Гарадзенцы перамаглі гаспадароў з лікам 3:2.

Зялёна-жоўтыя ўдала пачалі гульню і ўжо на 13 хвіліне матчу вялі з лікам 2:0.

Абодвы разы вызначыўся Павал Савіцкі (на здымку ў зялёнай кашульцы).

Калі ў выпадку з першым голам малады паўабаронца ўцёк на рандэву з галкіперам і сам адправіў мяч у сетку, то ў другі раз сваім прастрэлам вымусіў зрабіць гэта абаронцу Белшыны Аляксандра Быліну.

Але ж бабруйчане здавацца не збіраліся і ўжо праз 5 хвілін адквіталі адзін мяч.

Ягор Зубовіч з дапамогай рыкашэту не пакінуў шанцаў галкіперу “Нёмана” Андрэю Гарбунову.

Гаспадары выраўнялі гульню і да перапынку лік больш не змяняўся.

Другі тайм гаспадары пачалі больш актыўна, стварыўшы некалькі небяспечных момантаў ля брамы гасцей.

На гэта трэнер “Нёмана” Сяргей Саладоўнікаў адказаў заменамі, адна з якіх адразу спрацавала.

Сяргей Лявіцкі, які выйшаў замест Вадзіма Дземідовіча, сваім першым ударам на 63 хвіліне матчу змяніў лік –  3:1 на карысць “Нёмана”.

За 10 хвілін да канца гульні пасля падачы вуглавога нападнік “Белшыны” Генадзь Блізнюк скараціў разрыў у ліку, але  гэта было ўсе, на што хапіла гаспадароў у гэты дзень.

>

Нават трэнер бабруйскай каманды Аляксандр Сяднёў на пасляматчавай прэс-канферэнцыі прызнаў паразу сваёй каманды заслужанай.

Іншы гродзенскі клуб праводзіў матч у суботу.

“Белкард” на выездзе саступіў пінскай “Хвалі” з лікам 0:2 і зараз займае перадапошні, 15 радок у табліцы першай лігі.

Вынікі іншых матчаў з удзелам каманд з гарадзеншчыны глядзіце ніжэй.